Informace k zápisu

Seznam registračních čísel dětí, které jsou přijaty k předškolnímu vzdělávání od 1.9.2022

Informace k zápisu do MŠ Chotěšov pro šk. r. 2022/23

Při rozhodování o přijetí či nepřijetí dítěte k předškolnímu vzdělávání se postupuje ve správním řízení podle zákona č. 561/2004, Školský zákon v platném znění a podle aktuálního Školního řádu Mateřské školy Chotěšov, okres Plzeň-jih, příspěvkové organizace.

1. Zákonní zástupci dítěte si vytisknou nebo obdrží dokumenty k vyplnění a vrácení zpět do MŠ:

– Žádost o přijetí k předškolnímu vzdělávání

– Evidenční list pro dítě v mateřské škole (2 strany)

– Souhlas se zpracováním osobních údajů

Další tiskopisy:

– Informace k zápisu do MŠ Chotěšov pro šk. r. 2022/23

– Základní informace o chodu mateřské školy

1. Vyplněné tiskopisy / viz. níže ke stažení

– Žádost o přijetí dítěte k předškolnímu vzdělávání včetně kopie rodného listu dítěte

– Evidenční list pro dítě v mateřské škole

– Souhlas se zpracováním osobních údajů

prosíme předat osobně do ředitelny MŠ (2. vchod, přízemí), zaslat poštou na adresu Mateřská škola Chotěšov, Luční 590, 332 14 Chotěšov, vhodit do poštovní schránky, která je umístěná vedle vchodových vrátek do areálu mateřské školy nebo odeslat do datové schránky školy yg8kpnh od 2.5.2022 do 16.5.2022 včetně.

c) Po navrácení výše uvedených dokladů určených pro přijímání dětí rodiče obdrží e-mailem, telefonem – SMS nebo osobně registrační číslo svého dítěte (na „Žádosti o přijetí dítěte k předškolnímu vzdělávání“ kolonka v pravém horním rohu – vyplní MŠ). Registrační číslo nahrazuje osobní údaje o dítěti a používá se pouze na veřejně přístupném seznamu přijatých a nepřijatých dětí v daném školním roce.

d) Po navrácení výše uvedených dokladů určených pro přijímání dětí postupuje ředitelka dle stanovených kritérií pro přijímání dětí do MŠ Chotěšov, které jsou uvedeny v aktuální Vnitřní směrnici o přijímání dětí do MŠ Chotěšov. Směrnice je dostupná v sekretariátu školy a na www stránkách MŠ (www.mschotesov.cz).

e) Rozhodnutí, kterým se vyhovuje žádosti o přijetí dítěte do MŠ k předškolnímu vzdělávání, tj. seznam přijatých dětí uvedených pod registračním číslem, bude zveřejněno vyvěšením na úřední desce mateřské školy „strom“ u 1. hlavního vchodu MŠ od čtvrtka 2.6. 2022 od 10,00 h. a na www stránkách školy od 3.6.2022.

f) Rozhodnutí o nepřijetí dítěte do MŠ k předškolnímu vzdělávání předá ředitelka MŠ do vlastních rukou zákonným zástupcům dítěte v ředitelně MŠ vpátek 3.6.2018 od 8,00 h. do 12,00 hod., v nutných případech jinak po předchozí telefonické domluvě. Zákonní zástupci dítěte, které nebude přijato do MŠ, se mohou vyjádřit k podkladům k rozhodnutí. O nepřijetí budou předem informováni e-mailem, popř. telefonem.

V případě nesouhlasu s rozhodnutím ředitelky se zákonní zástupci dítěte mohou odvolat. Odvolací lhůta je 15 dnů ode dne oznámení rozhodnutí. V řízení o odvolání proti rozhodnutí ředitelky MŠ je odvolacím orgánem Krajský úřad Plzeňského kraje prostřednictvím ředitelky MŠ Chotěšov.

Tiskopisy ke stažení: